• +420 733 725 111 /obchod/
  • +420 774 603 251 /stavby/
  • dk-dremax@seznam.cz
  • Sledujte nás na sociálních sítích

Roubenky a sruby

Roubenky - naše srdeční záležitost

Roubenky v České republice stavíme více než deset let. Jedná se o stavbu typickou především pro střední a východní Evropu, na rozdíl od srubu, který má kořeny v Kanadě a severských zemích. Rozdíl mezi roubenkou a srubem je zřejmý. Roubenka se vyrábí z hranatých trámů opatřená rybinovými spoji, zatímco srub se staví z odkorněných kulatých kmenů. Oba typy dřevostaveb mají své výhody i nevýhody, nicméně náš názor je, že do naších krajů patří spíše stavby roubeného typu.

Podívejte se na reference

 

Charakteristika roubenky 

roubenka

V DK-Dremax stavíme roubenky jako nízkoenergetické dřevostavby.  Na stavbu používáme buď masivní trámy, nebo lepené BSH hranoly.

Masivní trámy z rostlých kmenů hranatého průřezu jsou tradiční způsob stavění roubenek, který naši předkové používali po staletí a roubené stavby postavené touto technikou z 18. či 19. století přetrvávají a jsou užívány dodnes. Při stavbě takové roubenky je nutné počítat s tím, že se pracuje s kmeny v surovém stavu a je potřeba dodržet technologickou přestávku, aby stavba vyschla a takzvaně „sedla“. Při stavbě roubenky používáme jako materiál nejčastěji smrk nebo modřín. Na přání zákazníka umíme použít i cedr a jiné dřeviny.

Pro stavbu roubenek ihned k nastěhování používáme lamelové BSH hranoly, které jsou lepené z více vrstev sušeného dřeva. Díky tomu se nekroutí, nepraskají  a mají lepší tepelně izolační vlastnosti.  BSH zvládnou vysoké zatížení stavby, jsou vhodné i pro rozměrné nosné konstrukce, jako jsou haly a hangáry.

Poloroubenka na klíč

Poloroubenka je  kombinací zděné stavby (kámen, cihla) a roubené části.   Stavba  je náročnější na technologii, a především zkušenost, neboť je nutné během celé stavby respektovat rozdílné materiály a jejich nároky na vlhkost, rozpínavost a sedání.

 

Umíme vzít za práci a nebojíme se výzvy

Nezávazná poptávka a cenová kalkulace je samozřejmá. Naši pracovníci za sebou mají dlouholetou praxi a průběžně se dále školí, takže ve výsledku pro vás postavíme dřevostavbu. Že jsme si svou prací a zkušenostmi jistí, dokazuje i délka záruky pro vás. Na práci poskytujeme záruku 10 let, na materiál až 33 let. 

Respektujeme přání zákazníka. Postavíme vám roubenku na klíč, od nalezení vhodného místa přes financování, projektovou dokumentaci až po samotnou stavbu. Na konci vám předáme klíče od hotového domova, kam se můžete ihned nastěhovat. Během celé stavby můžeme zajistit stavební dozor.

Pokud si ale přejete postavit svou dřevostavbu sami, připravíme vám roubenku jako stavebnici, zajistíme i dopravu a vy si můžete svůj domov postavit svépomocí. Práce se dřevem je ničím nenahraditelná životní zkušenost. 

 

Podívejte se na reference© 2016 DK-DREMAX GROUP s.r.o. - všechna práva vyhrazena
Změnit nastavení cookies
Tvorba webových stránek Opava