• +420 733 725 111 /obchod/
  • +420 774 603 251 /stavby/
  • dk-dremax@seznam.cz
  • Sledujte nás na sociálních sítích

Reference

Za nejlepší reference považujeme doporučení našich zákazníků, kterým jsme roubenku či jinou dřevostavbu postavili.  Nejčastěji naši zákazníci chválí náš přístup v duchu "náš zákazník, náš pán" a příznivé ceny roubenek a materiálu. Pracujeme v týmu kvalifikovaných pracovníků, dlouholetých fachmanů, kteří svému řemeslu skutečně rozumějí.  

Podívejte se na fotky z realizací

 

Stavba roubenky na skále ve svahu

stavba roubenky

V poslední době byla pro nás jednou z náročnějších výzev stavba roubenky na krásné vyhlídce ve Štramberku. Přestože to rozsahem díla ani zdaleka nebyla naše největší stavba, patřila mezi obtížnější, jak výrobou, tak montáží.  Roubenku jsme připravovali v areálu naší firmy  v Příboře za poměrně teplého počasí.  Dřevo se k nám dostalo již lehce proschlé a bylo nezbytně nutné je zpracovat co nejrychleji, aby se trámy nezkroutily dříve, než vyřežeme rybinové spoje. U roubenek je kvalita spoje tzv. na rybinu zásadní. Je-li spoj dobře vyřezán, funguje jako samosvěrný. Jak stavba sedá a dřevo sesychá, spoj se perfektně utěsní. Museli jsme pracovat velmi přesně a zároveň rychle, za což nám byl odměnou skvělý výsledek naší práce a spokojený zákazník.

Dalším ,,úskalím“ v pravém smyslu slova byla samotná montáž na nejvýše položeném místě ve Štramberku, na skalnatém podloží. V tomto případě si investor základy pod dům  zbudoval sám, ale poloha domu neumožňovala přístup jakékoli stavební technice. Materiál jsme převáželi na malých automobilech a z velké části jen díky silným rukám našich tesařů se materiál postupně dostával až na místo, kde bude sloužit i pro další generace. Celá roubenka se pak také skládala ručně, včetně opravdu masivních stropních trámů. Střechu domu jsme byli nuceni stavět za opravdu neočekávaných sněhových přeháněk, kdy chodit po kluzkých trámech bylo ve výšce velmi nebezpečné. Dbali jsme však na bezpečnost práce a zvládli jsme tak vše bez jakéhokoli úrazu.

stavba roubenky

Posledním problémem bylo finální ošetření roubenky. Před nátěrem jsme celou roubenku obrousili a pro nepřístupná místa, kde nebylo možné postavit lešení, jsme vymysleli a u zámečníka nechali vyrobit speciální závěsné lešení na práci v jakékoli výšce, které lze použít prakticky kdekoli a u jakékoli roubenky, zhotovované klasickým způsobem na spáru mezi trámy.

Hnacím motorem je pro nás spokojený zákazník a radost z dobře odvedené práce.

Zvažujete stavbu roubenky či hledáte dodavatele pro rozměrnou montovanou halu?  Nebo potřebujete nakoupit palubky či stavební řezivo? Nezávazně nás kontaktujte, rádi se vám budeme věnovat a dodáme, co potřebujete.

 Fotogalerie vybraných referencí

© 2016 DK-DREMAX GROUP s.r.o. - všechna práva vyhrazena
Změnit nastavení cookies
Tvorba webových stránek Opava