• +420 733 725 111 /obchod/
  • +420 774 603 251 /stavby/
  • dk-dremax@seznam.cz
  • Sledujte nás na sociálních sítích

Dřevěné fasády

V dnešní době se používají jak kontaktní, tak bezkontaktní fasádní systémy.  Kontaktní neodvětrávaná fasáda znamená, že se přímo na stěnu domu připevní  izolace, zatímco  u bezkontaktní  odvětrávané fasády je mezi  domem a izolační vrstvou vzduchová mezera a říkáme že ,,dům dýchá“.  Podívejte se na ukázky odvětrávaných fasád, které jsme realizovali.

Kontaktní fasáda

Kontaktní neodvětrávaná thermofasáda spočívá v nalepení izolace přímo na obvodovou stěnu domu. V pravidelných rozestupech jsou připevněny vymezovací  lišty ze dřeva, prostor mezi nimi se vyplní izolací, doplní fólií kvůli vlhkosti a z vnějšku připevní fasádní objklad.

Bezkontaktní fasádní  systém

Na zeď domu se připevní svislý dřevěný rošť z latí o tloušťce obvykle 4 cm, na rošt se přitloukají nejčastěji OSB desky. Tím vznikne mezi domem a fasádou vzduchová mezera, která odvětrává vlhkost a kondenzáty. Na tuto dřevěnou vrstvu následují jednotlivé vrstvy izolace a vnější plášť.  V případě zavěšených dřevěných fasád  je podstatné zvolit takový finální plášť, aby dům zůstal difúzně otevřený.  Dobré zkušenosti máme s minerální omítkou nebo dřevěným fasádním obkladem, nejčastěji  ze smrku, thermowood borovice nebo modřínu. 

Moderní technologie dnes umožňují  při zateplování domů postupy, které ještě před deseti lety nebyly možné.  Sofistikované technologie z tradiční práce tesaře vybraly to nejlepší a doplnily o moderní poznatky, abychom mohli maximálně využít to nejlepší, co dřevo nabízí.

V DK-Dremax za sebou máme desítky zateplených fasád, dřevěných, kontaktních i bezkontaktních, rekonstruujeme domy, stavíme roubenky a dřevostavby systémem two by four. Stavíme na klíč nebo vám připravíme materiál podle požadavků. Je to jen na zákazníkovi, co si zvolí. V Příboře máme DK-Dremax prodejnu  stavebnin a potřeb pro tesaře.  Kontaktujte nás prosím,  rádi vám odpovíme na všechno, co vás v souvislosti s dřevěnými fasádami zajímá. 

 

Podívejte se na fotky z realizací

 © 2016 DK-DREMAX GROUP s.r.o. - všechna práva vyhrazena
Změnit nastavení cookies
Tvorba webových stránek Opava